Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie

FILIE BIBLIOTECZNE:

Foto
BIBLIOTEKA GŁÓWNA: ul. Gen. Sowińskiego 80, 07-200 Wyszków
tel. (29) 742-32-61, (29) 743-02-33, (29) 743-02-37, fax: (29) 742-32-61, e-mail: mgbpww@poczta.fm

Warsztaty plastyczne

FotoLekcje sztuki z panią Kasią

Dzieci i młodzież, którzy odkryli w sobie zamiłowanie do wyrażania siebie poprzez obraz, mogą szlifować swoje umiejętności u artystki Katarzyny Słowikowskiej-Osik.

Co czwartek w bibliotece miejskiej pani Kasia prowadzi zajęcia z malarstwa. Młodsi malują przy stolikach na papierze z bloku, starsi - z paletą w ręku przy sztalugach. Tematów jest bez liku.

- Dzisiaj malujemy abstrakcje, tydzień temu malowaliśmy swoje zwierzę w jego otoczeniu, żeby mu było przyjemnie na kartce. Malujemy także martwą naturę, ale dzieci wolą malować z wyobraźni - mówi Katarzyna Słowikowska. To potwierdza, że takie lekcje rozwijają wyobraźnię dziecka.

Uczennice z dłuższym stażem - wzorem swojej nauczycielki - malowały martwą naturę. Ci, którzy chodzą na zajęcia od lat, mogą się już pochwalić.

- Starsze dziewczyny staram się przygotować już profesjonalnie. Jedna z nich, Magda chce zdawać do liceum sztuk plastycznych w Warszawie. Jedna z dziewcząt ode mnie zdobyła wyróżnienie Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. Jej ilustracja znajdzie się w książce „Baśnie znad Narwi, Wisły i Bugu”, która ukaże się w kwietniu - mówi o sukcesach swoich uczniów Słowikowska.

Słowikowska w bibliotece prowadzi lekcje artystyczne, a często angażuje się również w przygotowanie oprawy plastycznej do wieczorów poezji i spotkań z ciekawymi ludźmi w bibliotece.

Głos Wyszkowa nr 11 z 13 marca 2007 r.
© 2009 MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. C. Norwida w WYSZKOWIE
Zawartośc merytoryczna: Łukasz Obrębski, e-mail: mgbpww@poczta.fm
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 31 grudnia 2009 r.