Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie

FILIE BIBLIOTECZNE:

Foto
BIBLIOTEKA GŁÓWNA: ul. Gen. Sowińskiego 80, 07-200 Wyszków
tel. (29) 742-32-61, (29) 743-02-33, (29) 743-02-37, fax: (29) 742-32-61, e-mail: mgbpww@poczta.fm

Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od bramy Powroźniczej...

Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od bramy Powroźniczej...Każdy fan Geralta z Rivii, wiedźmina z twórczości Andrzeja Sapkowskiego, rozpoznaje te słowa bez problemu. W wyszkowskiej bibliotece odbył się konkurs dla miłośników prozy pisarza, którzy chcieli sprawdzić swoją znajomość bohaterów i realiów świata z wiedźmińskiej sagi.
Konkurs wiedzy z „Sagi o wiedźminie" odbył się 21 lipca w ramach projektu „Magiczna Strefa Biblioteki". Jego organizatorami i pomysłodawcami jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie oraz Klub Miłośników Fantastyki „Bractwo Pendragona". Cały projekt „Magicznej Strefy Biblioteki" jest realizowany przy wsparciu finansowym burmistrza Wyszkowa. Do konkursu zgłosiło się siedem osób, a w finale udział wzięły cztery. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na piętnaście pytań, dotyczących bohaterów sagi, opracowanych na podstawie książek „Miecz Przeznaczenia",
„Ostatnie życzenie", „Krew elfów", „Czas pogardy", „Chrzest ognia", „Wieża Jaskółki" i „Pani Jeziora". Dwa pytania odnosiły się do autora. Poziom konkursu był dość wysoki. Trudności nastręczało pytanie o pełne imię i nazwisko Jaskra, jak również o miejsce ostatecznej rozgrywki Geralta z Yilgefortzem. Te, kim była Łasiczka i jaki kolor oczu miała Yennefer, należały do łatwiejszych. Tylko jedna z osób wiedziała, które miejsce w Polsce odwiedziła Ciri (Mazury). Za ostatnie z pytań można było uzyskać najwięcej punktów. Trzeba było wypowiedzieć się w sześciu zdaniach na temat ulubionego bohatera utworów. Prace uczestników oceniła komisja konkursowa w składzie: Ewa Łapińska (przewodnicząca), Paweł Chrobotek i Elżbieta Kwaśniewska. Zwycięzcą został Marcin Bacławski, który otrzymał grę komputerową „Wiedźmin 2: Zabójcy królów". Drugie miejsce zajął Aleksander Trol, a trzecie Bartosz Młynarski. Zostali oni nagrodzeni dwutomowymi pakietami książek: Anny Brzezińskiej „Opowieści z Wilżyńskiej Doliny", „Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny" oraz Martina Z. Gail'a „Przywoływacz Dusz", „Krwawy Król". Nagrody zostały ufundowane przez burmistrza Wyszkowa.

Ewa Łapińska, opr. E.E.Źródło: „Wyszkowiak” Nr 30 z 26 lipca 2011 r.
© 2009 MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. C. Norwida w WYSZKOWIE
Zawartośc merytoryczna: Łukasz Obrębski, e-mail: mgbpww@poczta.fm
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 31 grudnia 2009 r.