Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie

FILIE BIBLIOTECZNE:

Foto
BIBLIOTEKA GŁÓWNA: ul. Gen. Sowińskiego 80, 07-200 Wyszków
tel. (29) 742-32-61, (29) 743-02-33, (29) 743-02-37, fax: (29) 742-32-61, e-mail: mgbpww@poczta.fm

Władca pierścieni bez tajemnic

Władca pierścieni bez tajemnicMagdalena Jasiniak miała największą wiedzę na temat „Władcy pierścieni" J.R.R. Tolkiena. Wygrała w konkursie wiedzy, zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Wyszkowie.
Konkurs to kolejna wspólna inicjatywa biblioteki i Klubu Miłośników Fantastyki „Bractwo Pendragona", który przy niej działa. Do turnieju zgłosiło się 27 chętnych, z tego 22 osoby wzięły udział w konkursie. Wśród nich znalazły się osoby nie tylko z gminy Wyszków. Reprezentowali również Łochów, Prostyń czy Sadowne. Dzień przed turniejem, jak powiedzieli nam pracownicy biblioteki, zniknęły z jej półek wszystkie egzemplarze „Władcy pierścieni".
Podczas turnieju wiedzy uczestnicy stanęli przed trudnym zadaniem - musieli odpowiedzieć na 15 pytań otwartych oraz przyporządkowania słów do definicji. Zmierzyli się z takimi pytaniami, jak: w jakim wieku hobbici osiągali pełnoletność?, jakie słowo otwierało drzwi Morii?, czy też, kto zabił Sarumana? Okazało się, że wszyscy są doskonale przygotowani i potrzebna była dogrywka, w której wzięło udział 10 osób. W finałowej grupie znaleźli się: Paulina Michalak, Piotr Gołaszewski, Karolina Salwin, Magdalena Jasiniak, Grzegorz Rogoziński, Adrian Kowalczyk, Paweł Soliwoda, Kamil Rojek, Bartek Gołębiewski oraz Mariusz Jackowski. Dogrywka składała się z ośmiu pytań otwartych. Prace oceniało jury w składzie: Urszula Sieńkowska, Ewa Łapińska i Paweł Chrobotek. Przyznano osiem nagrodzonych miejsc. Najwięcej punktów uzyskała Magdalena Jasiniak. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Gołaszewskiemu, a trzecie Grzegorzowi Rogozińskiemu. W każdy ostatni piątek miesiąca odbywa się spotkanie Klubu „Bractwo Pendragona". Kolejne zaplanowano na 30 marca na godz. 18.00.

(ep)
Źródło: „Głos Wyszkowa” Nr 11 z 13 marca 2012 r.
© 2009 MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. C. Norwida w WYSZKOWIE
Zawartośc merytoryczna: Łukasz Obrębski, e-mail: mgbpww@poczta.fm
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 31 grudnia 2009 r.